Hakkımızda

Artico Sanat

Hakkımızda

Artico Sanat Merkezi, 24 Ağustos 2015 tarihinde, bu kapsamdaki bir programla Mavişehir’ in ilk Özel Sanat Merkezi olarak faaliyetlerine başlamıştır.
 
Sanat Merkezimiz, örgün eğitimin ihtiyaç duyduğu alanları belirleyerek farklı sanatsal programlar oluşturmuş bir kurumudur. Bu doğrultuda temel 6 farklı sanat dalında faaliyet göstermektedir.
 
Bunlar; Müzik, Bale, Dans, Tiyatro, Yaratıcı Drama ve Resim dallarıdır.
 
Programların eğitim kadrosu üniversite mezunu öğretim elemanları, devlet opera, bale ve senfonisi sanatçılarından oluşmaktadır.
 
Eğitim kadromuzu diğer kurumlardan ayıran en temel niteliğimiz tüm eğitmenlerimizin konusunda uzman ve aynı zamanda çocuklarla çok iyi iletişim kurabilen kişilerden oluşmasıdır.
 
Artico Sanat

Misyon & Vizyon

Misyonumuz ;
 
Sanat merkezimizin temel amacı, çocuklarımızın kişiliklerinin şekillenmeye başladığı yıllarda tanışacakları farklı sanat etkinlikleri ile fiziksel, bilişsel ve sosyal gelişimlerine katkı sağlamaktır. Onları “ekran” başından kaldırarak sanata bulaştırmak, özgüven ve kişilik duygusu gelişmiş, iletişim becerisi kuvvetli bireyler yetiştirmektir.
 
Vizyonumuz ;
 
Doğadaki tüm güzelliklerin davetine açık olan çocuklarımızın farklı sanatsal bilgi ve becerileri kazanmalarını sağlayıp, yaratıcılıklarını kuvvetlendirerek onlara sanat sevgisini aşılamak, iletişim becerilerini geliştirmek ve yaşadıkları çevreyi güzelleştirmelerine olanak vermektir.
 
Yönetim ;
 
Ayşegül SARIOĞLU GÜLER 
ARTICO SANAT MERKEZİ KURUCU MÜDÜRÜ
 
 
0 Verilen Kurs
0 Öğrenci
0 Uzman Eğitmen
0 Geçirilen Saat

YETİŞKİN VE ÇOCUKLAR İÇİN SANAT MERKEZİYİZ

Hayallerini gerçekleştirebilir sanatla buluşabilirsin...

Artico Sanat Merkezi Kuralları
 
Artico Sanat Merkezine kayıtlı her çocuğumuzun düzgün bir eğitim alabilmesi ve merkezimizin sağlıklı bir şekilde faaliyetlerini sürdürebilmesi için uyulması gereken bazı kurallar bulunmaktadır. Kayıt yaptıran her velinin bu kuralları kabul ettiği varsayılır.
 
  1. Tüm duyurulara “www.articosanat.com” web sitemizin ana sayfasından erişebilirsiniz. Yayınlanmış duyuruların herkes tarafından bilindiği varsayılır ve idaremiz bunun için sorumluluk kabul etmez. 
  2. Bale dersleri için çalışma kıyafetleri belirlenmiş olup, derse başka bir kıyafetle girilemez.
  3. Derslerdeki hareket kolaylığı açısından saçlar topuz yapılarak saç fileleri takılmalıdır, tüm takılar derse girmeden çıkarılmalıdır. 
  4.  Velilerimiz her dönem sonunda çocuklarının kaydettikleri ilerlemeyi gözlemleyebilecekleri “açık ders”e davet edilirler. Açık ders tarihi önceden web sitemizde duyurulur.
  5. Mazeretsiz olarak, öğrenciden kaynaklanan nedenle ders iptali yapılamaz. Mazereti olan öğrenciler için her yarıyıl içinde en fazla 2 telafi dersi yapılır. 
  6.  Aylık ücretler ders yılı başlangıcı olan Eylül ayında belirlenerek duyurulur. Aylık ücretler her ayın ilk dersinde ödenir.
  7. Mazeretsiz devamsızlık sebebiyle eksik derse giren öğrencinin aylık ödemesinde herhangi bir değişiklik yapılması söz konusu değildir. 
  8. Her ders yılı bitiminde yıl sonu gösterisi yapılır. Yıl sonu gösterilerinde roller eğitmenlerimiz tarafından belirlenir.
  9. Ders saatlerine ek olarak yapılacak olan provalara, öğrenciler önemli bir mazereti olmadıkça istenilen zaman ve mekanda hazır bulunmakla görevlidirler.
  10. Her öğrenci kendi kostüm maliyetlerini ödemekle yükümlüdür. 
Artico Sanat Merkezi olarak, sizlere daha iyi hizmet verebilmek adına belirlenmiş olan tüm kurallara göstereceğiniz hassasiyet için şimdiden teşekkür ederiz.